2007-04-29

Kettőslátás

Na ezt találtam ki este, hogy így összetolom a két monitorom, bal oldalt keresem a setupokat SC-szal, meg amit még neten kell pl. earnings dátum, a jobb oldalon meg az Amibrokival nézek mondjuk négy kedvenc setupot 2 percesen, Bollinger 15-tel felturbózva a jobb kitörés-észlelés reményében. IB TWS is oda, meg a booktrader, amivel gyorsabban megy a konkrét order. Alarmokkal se kell szarozni, látok mindent. Ha percekig nem nézek oda, és kitör nélkülem, meg is érdemlem. Initial risk marad estig, vagy kidob kis vesztővel, vagy átmegy bármekkora nagy nyerővel másnapig, amikoris market sell egyből. Fél hétkor hazajövök a műhelyből, és már keresem is az aznapi setupokat. Ha beszálltam, nem is nagyon kell többé izgulni, vagy kidob a stop, vagy nem, mehetek vacsizni, mint egy állampolgár.

2007-04-27

Hiába

Amit hiába vettem meg, és amit hiába figyeltem: (WLL, MFE)
.








12:00ET után csoda, ha megmozdul egy papír, régi megfigyelés. Előtte van 2,5 aktív óra, ekkor kell ügyesnek lenni, ha daytrade-re gyúrok. 4 órát vártam a semmire. Túl nagy volt a korrekció, elege lett a piacnak mára. Miért is nem kerestem valami tökéleteset? A több mint 100 megfigyelés alatt tartott gainer/loser között voltak azért többen, akik szép setupra szép kitöréssel reagáltak: (ABI, MEE, NTRI, BOW)
.










Lehet, hogy hiába tanulmányozom ezeket, mert a többség mindig ronda marad, az ebédidőben kilapuló chartok már nem annyira a feszültségtől lapulnak, inkább az unalomtól. Addigra egyensúlyba kerül a kereslet-kínálat, ez van. A kitörések nagy része behal. Keresgélhetek megint daily setupokat esti óráimban.





A zárásaim elég gyakran tökéletes short entry helyek lennének, míg nyitáskor sokszor csúcsokat, kamu kitöréseket veszek meg. Ennek oka az lehet, hogy bevásárláskor tobzódom a chartok között, keresem a legjobbat mint gépmadár, és ha valamit épp nagyon vesznek, begerjedek, és 6 mp gondolkodás után megveszem én is, nehogy lemaradjak a világ legjobb üzletéről. Kiszálláskor viszont már 3 órája ugyanazt a semmit bűvölöm az arcommal, azaz minden ajánlatról tudom már lassan, mennyire gondolja komolyan az illető, ki mit akar, mik az esélyek, mi a papír előélete, hova akar menni, szóval okosabban eltalálom, mikor van tényleg baj. A belépéskor még nincs pozim, nem érzem az elveszett dollárokat, amiket egy drága vagy felesleges entry kilop a zsebemből. A nem elhozott nyereség is veszteség, ha az ember saját hibájából nem hozza el.
.
Na még egy megjegyzés, hogy miért tartottam egész nap azt a szerencsétlen WLL-t. Ha korlátlan dt-lehetőségem lenne (de unalmas ezt mondogatni), pazarlás lenne egész napra lekötni a tőkét egy ilyen oldalazós bigyóval. Így viszont zárásig várhattam, hátha kitör, másik pozit úgyse nagyon nyitottam volna helyette.

Azért ez jól néz ki! (GBP)

2007-04-26

Nem a kedvenc radíromat azért

Egy teszt az elején mindig nagyon lelkesítő, aztán mikor kicsukódnak az első pozik, nagyon lehangoló lesz, mert először ugye a full bukók zárulnak. A legvégére megint nagyon vidám lesz a dolog, mikor a nagy nyerők zárulnak ki, akik sokáig trendeltek. Most úgy érzem, mégis inkább a télihez hasonlóan olcsó cuccok jó kitöréseit kéne levadásznom. A válogatást és a zárást kell ügyesebben megoldani. De ezért félbe nem hagyom a friss tesztemet, ami tök másról szól, csak úgy mondtam.
.
Az új módszer amúgy az OSK pozimhoz (ld. videók) kicsit hasonló eljárás lenne, amennyiben már korán az elég jónak ítélt konszolidációkat megveszem, nyugiban, jó áron, és várom a kitörést vagy letörést. A kitörés valószínűbb, ez a feltevés (15p és 1napos chartokon úgy válogatva a cuccot). Feladat továbbá a letöréseket kisebb bukóval eladni, mint amekkora nyerőket el sikerül hozni a kitörések esetén. Célár környékén szorítani a kiszállási módszeren, amúgy lazán hagyni trendelni az anyagot. Lehet hogy semmi jó eredmény nem jön ki ebből, de könnyű csinálni, úgyhogy szeretném, hogy de.
.
Vagy csak simán veszek brilliáns kitöréseket, mint télen, aztán tartom, amíg tart a trend. Télen hajszoltam a momentumokat, jól is ment, de ha visszanézem a pozikat, nagy részük azóta is bika, lassabb játékhoz is jók lettek volna. Volt azért olyan is, aki bukott pár nap alatt 70%-ot. Egyszer visszanézzük ezeket, ha jók lesztek, gyerekek. Biztos találunk pompás tanulságokat.

.
Az új videó első fele:
CNQ, AQNT, OSK

.
Sajnos még nincs vége. Aki az utolsó mondatot megérti, kaphat egy radírt:
OSK, YM, ER2

Évi Szabival

A K+F kicsit úgy néz ki, mint a R.I.P., úgyhogy el kell mondanom, nem adtam ám fel! Marha jónak tűnő swing technikát tesztelek épp, amivel csak akkor rukkolok elő, ha pozitív lesz a teszt. Sokáig tart, mert élőben folyik sok virtuálpozival. A dolog lényege, hogy jól passzoljon a következő hónapokban rám jellemző időtöltésre: dolgozni fogok napközben, mint egy ember. Először én is meglepődtem a döntésemen, de azért meg lehet indokolni: 1) Ahhoz képest, hogy munka, egész jól fizetnek. 2) Kipróbálhatom, érek-e még valamit a szakmámban, és mindenképp tanulságos lesz. 3) Kell pénz. 4) Három hónapos megbízatás, tehát nem a nagybetűs Mókuskerék évi 22 nap szabival.
.
Utána még nagyobb és királyabb terveim vannak, de az tökre az én dolgom.
.
Kereskedni meg igenis fogok, és elnyerem az összes pénzeteket sajnos 7-8 éven belül, függetlenül attól, hogy automatával, diszkréttel, feng-shuival vagy horoszkóppal jöttök rám. Lecsapok a televízió képernyőjén keresztül démoni formában! Ennek fényében külön köszönöm a bíztató leveleket, mellyel önfeláldozásotokról tesztek tanúbizonyságot.
.
"Nem vagyon nagyobb szeretete az másik embernek annál, aki tőkéjét áldozza önnön felebarátja irányában." (Nq 12,51-53)

2007-04-18

K+F

Baromság volt nekiesni a piacnak stratégia nélkül. Most elment a kedvem az egésztől. Azért nem adom fel, visszavonulok kutatás+fejlesztésre, addig nem osztom itt az észt.

2007-04-14

CNQ


.
Azt én tudom, hogy a dolgok nem lehetnek tökéletesek, de ilyet még nem láttam, hogy egy szélessávú adsl félóránként 5 percre megsüketül. Nem emiatt buktam, de emiatt lett ekkora. Két naponta resetelni kell az adsl dobozt is, azt is utálom, ha már ilyen utálkozós nap van. De nemsokára itt a majális, a szeretet ünnepe, a rosszakat el kell ítélni, akik bűnösek, szenvedjenek. Amilyen infláció folyik ebben a rendszerben. Ha az internet nem is működik, legalább jók a pogramok.
.

.
Ha tudnám, hogy én vagyok Részvényisten, elmennék egy évre napszámba, és megszerezném az alaptőkét. CNQ jó-jó, de kéne 200 ilyen, így még nem lehet rá vallást alapítani. Havi chartját is érdemes megnézni, aki szereti a szépet. Megnyugtató volt hirtelen alacsony kockázattal dolgozni egy szép grafikonon. Még stopot is raktam be, és magára mertem hagyni. Tény viszont, hogy nagyon sok nap közbeni konszolidáció az életben nem tör ki, csak halódik estig, szóval az első 2.5 óra a legjobb továbbra is, ebédidőig. És nincs kiérlelt technikám arra, hogy lehet megtalálni a legszebb szituációt. Annyi mindennel próbálkoztam már pedig. Az IB chartja egy szenvedés, lassú és mindig drukkolni kell, hogy ne fagyassza le a rendszert, ezért a scannereit is ritkán használom. A stockcharts jobb sokkal, de az se egy rakéta, és zavar, hogy nincs 2perces chart, a kedvencem. Meg a candleglance se paraméterezhető eléggé. Pedig ezek apró módosítások lennének a pogromozóknak, nagy ugrás viszont az emberiségnek. Mindjárt megpályázok egy fejlesztő ötletgazda című állást a stockchartsnál, ez lesz a nagy dobásom:)
.
Na szóval hogy keressek ilyen szép háromszögeket, bázisokat, egyebeket intraday. Ami lehetőleg kibírja másnapig is. Lehet akármilyen drága, azok szebben is mozognak nap közben, a kockázat meg elég alacsonyan tartható akkor is, ha minden pénzem egy papírba teszem. Legyen olyan, hogy gazdaságosan shortolható, azaz 17.5 usd feletti cuccok játszanak, nap végén 1 milla min forgalommal. Az mondjuk az első félóra után 3-400ezer darab. A fél forgalom lemegy kb az első órában, ez a tendencia. Aki mozog 1%-ot eddigre napon belül vagy a záróhoz képest, ott van értelme konszolidációkat keresni, megelőző mozgás nélkül nem kóser. Ha találok kb 20 jó beszűkülést, ezeket figyelni is kell ám. Stockcharts erre nem alkalmas, nem frissül automatikusan. De összegyűjthetőek egy kupacba, és candleglance-szel együtt látom mindet, F5-öt nyomogatom, és kész. Vagy mindet letöltöm Amibrokiba és tekergetem, lubickolok a különböző timeframekben.
.
Megvan a kitörés, detektáltam, forgalmas, hirtelen mozgás jó irányba, beszállok. Stop a szűkösség másik végére, ahol már egyértelműen kamu kitöréssé válik az enyém. Várom hogy trendeljen, hátha kibírja másnapig, hogy sokat játszhassak, sokat kereshessek. Ha lesz 30k usd-m, lehet hogy learatom az első momentumot, és már figyelem a következő kitörést. Ennek előnye a gyors eredmény, és hogy nem kell poziban üldögélni. Nehézsége, hogy addigra sokkal gyorsabbá kell válnom, a hatis próbálkozásaim szerint még nem ismerem fel a legjobb szituációkat, és nem döntök elég bölcsen 1perces tf-en. Ha mindenhol bukom a tőkém 2%-át, nem is lesz módom eleget edzeni. Papertrade-en meg túl bölcs döntéseket hozok, mert nincs kockázat, nincs pánik, nincs kereskedési kényszer, kapzsiság, és az se baj, ha bukok egy nagyot, majd nyerek holnap. És amiatt, hogy nem zavar a bukás, nem is bukok sokszor. Ezek nem új bölcsességek, csak mindig le akarom győzni a pszihémet, aztán nem igazán sikerül. Nem is mindig baj. Kis tőkéből nagyot kockáztatni tényleg nem okos gondolat, a félelem, amit le akarok győzni, jogos.
.
Marad a napszám, és közben az eddigiek gyakorlása. Részvények felmelegítése, miközben hatikat is figyelem a bennük rejlő potenciál miatt. Még ritkábban kell hozzájuk nyúlni. Dehát ugye ritkán a rv-ekhez is nyúlhatok, pont a gyakoriság miatt kezdtem hatizni. A kettő mehet együtt, legalább lekötöm magam, mikor figyelni kéne, de nincs mit.

2007-04-13

Fuel my fire

Most csak egy ilyen rövidet. Russell, mert ezen volt a legszebb az adott beszűkülés. Egész nap szépen trendelt felfele, de nekem akkor is egy szűk kitörést kellett találnom, az volt a házifeladat. Done. FUEL ma is száguldott, holnaptól biztos megint jön a korrekció. De ha már negyed évig benne ültem, megvárom meddig bír emelkedni egészségesen.

2007-04-11

Emma


.
Utána még kereskedtem egy szépen felépített akciósat, meg egy csúnya, hirtelen ötlettől vezéreltet. Előbbi nyerő lett, utóbbi egyre vesztőbb. Így van ez rendjén. Megérdemlem. Egyszer úgyis megtanulom tiszetelni a saját nehezen kidolgozott szabályaimat (jelenleg nincs is sok), és végleg leszokom a hirtelen, elképzelés nélküli hadonászásokról. Majd az a 20 év a bányában, amit a következő alaptőkémhez végig kell csinálnom. Az majd segít.
.
Most akkor egyiket se részletezem inkább, pedig az első nagyon szép volt. Mostanra a második is nyerőbe került, de szerencsejátékkal bárki tud nyerni, abban mi az érdekes? Büntiből nem mesélhetem el az elsőt se. Majd magamba szállok, és megtanulom a pénz értékét, büdös kölke.
.
Dékáni különengedéllyel mégis leírhattam, mi történt ma, egyrészt hogy megküzdjek a démonaimmal, másrészt hogy azért az érdemeim se vesszenek kárba, lássam azt is, ami jó volt, hogy inkább szokjam azt, mint a hülyeség gondolatát. Az egyetlen feltétel az volt, hogy a dékán ne értse meg, ezért virágnyelven feliratoztam, bocsesz. Eleinte mókás volt, aztán rájöttem hogy iszonyú fárasztó, de még mindig jobb, mint kaszinózni a tőzsdén. Az komolyan mondom, a világ vége. Ha jobb vakon, mint gondolkodva, azzal deklarálom, hogy béna vagyok. Ez rendben is van, de akkor pakoljak és vége. Ugye nem ezt akarom?! Figyeljek rám, mert csak egyszer mondom el!

2007-04-10

Kellett volna

2007-04-05

Indexek egymás között


.

Most egy kissé tematizáltam a videót, mert sok dologról nem bírok keveset beszélni, kevésről viszont simán sokat. Angol kamatdöntés miatt figyeltem, hátha lesz valami kihagyhatatlan setup a GBP-n. Közben dolgoztam meg dumáltam, szóval nem voltam a koncentráció szobra. Aztán megfigyeltem a kihagyhatatlant, bejelöltem, megmondtam cimborának, hogy ezt figyelje, mert mindjárt kilövi a monitor tetejét, de cimbi valójában hülyének néz, hogy én chartokat nézegetek. És pont akkor tört ki először, én meg úgy éreztem, elkéstem, nem figyeltem elég korán, nem számoltam, nem barátkoztam a kockázat gondolatával, inkább kihagyom. Aztán már fájt, de legalább jól esett, hogy igazam lett, és hogy vannak tehát még tökéletes szituációk. Ezeket kell kivárni roppant türelmesen, aztán ugrani, mint a puma. A sikernek ez teszi ki a nagyobbik részét, az összes többi komponenes együtt eltörpül emellett, ezt a héten már bizonyítottam. Meg már korábban is ezerszer. A kilapított medve amúgy roppantul hasonlít a részvényeken megszeretett bika trendfordulóimhoz, innen a nagy barátság.
.
Később csináltam -2 ticket az ER2-n, de közben rájöttem, hogy azért szívok vele, mert sikerült a bikában az épp leggyengébben muzsikáló indexet meglongolnom (elhamarkodott beszállás ismét, ejnye). Nem ment új csúcsokra a többiekkel, utáltam érte. Aztán fejválltól tartva egy jobb váll csúcsán eladtam enyhe bukóban. Pár órája történt ez, és azóta sikerült neki még 5 ticket emelkednie, pompás. Eközben a dow-n +18 ticken zártam volna ugyanazt a pozit. Itt kapott életre a régi (és roppant eredeti) ötlet, versenyeztessünk csigákat, azaz tegyük a négy indexet ki a képernyőre és elemezzünk anomáliákat, divergenciákat, hátha kijön belőle valami.
.
Arra jutottam egyelőre, hogy meg kéne várni, hogy ezek megerősítsék egymást legalább az irány tekintetében, tehát akkor lesz bikapiac, ha a többségük bika, és akkor medve, ha. És ha ez tiszta, akkor bika esetén a legerősebben keressek lehetőleg long setupot, és fordítva. Egy ilyen válogatás önmagában is jelenthet annyi pontot, amennyi eldöntheti a sikerességemet. Látható az ábrán is, hogy a 18:00 kitörés előtti pihenő a három jobb oldali ES és YM (bigcap) indexeken volt a legszebb, de főleg YM, a bal alsó NQ is jól nézett ki, de a bal felső ER2 (russell2000 smallcap) bizony bekorrigált, míg a többiek a csúcsnál konszolidáltak. Én meg pont ER2-t longoltam eggyel később, miután a kitörésről tökre lemaradtam, és annak a második körére vadásztam. Csak az én indexemen nem jött második kör sokáig, úgyhogy feladtam. Ma is tanultam valamit.
.
Közben NQ zárás előtt jól rálépett a gázra, miközben a többiek mind esnek. Nem mindennapos esemény pont most, mikor először nézem őket együtt. Eközben az is látszik, keményen bejött volna, hogy ha letörnek a bikák estére, a Russell mint leggyengébb láncszem alkalmas lehet egy shortra. Divergencia a javából.

2007-04-04

Már jó a varázsló

A tegnapi napot még a sokk hatása alatt töltöttem, még vesztettem, de már nem 10%-ot (lassan nincs is már annyi) hanem csak mondjuk 6-ot. Ma meg nyertem több mint 2%-ot, miután kicsit átalakítottam a hozzáállásomat. Leszedtem a jó kis tickchartos index-számolót, ami szép volt, de nem vagyok elég virtuóz hozzá. Ami méltán világhírű részvénykereskedővé emelt, azt kell most alkalmaznom határidőkre. Hogy megtalálom az extrém szép setupokat, elkapom a kitörést, és tartom, amíg tart a lelkesedés. Hétfőn még nagy volt a nyomás, hogy játszani és nyerni, ezért biztos volt a kudarc. Ma már örültem hogy élek, ezért csak arra ugrottam rá, ami tényleg tökéletesnek látszott. A legtöbbet azzal vesztettem hétfőn, hogy mindig megfordítottam a pozit, mintha az egyik kitörési próbálkozás kudarca a másik irány sikere lenne. Akartam, hogy kitörés legyen, irány, momentum, trend. Ott görcsöltem végig. Holott naponta 1-2x van kitörés-irány-momentum-trend, és egyébként szüttyögés, 10x annyi kamu indulással, mint megérkezéssel. Nincs más dolgom, mint a legszebb indulásokat levadászni, ahol 80% a siker, 20% a risk/reward, a grass is green and the girls are pretty. Időben lesben állni, számolni, előre megtanulni elviselni a kockázatot, gondolni mindhárom esetre. Ha kitör, ha visszaüt, vagy kioldalaz. Kitörésen belül lehet egyből nagy momentum és lassan induló trend is a folytatás. Visszatöréskor megfontolandó a pozifordítás, ha a setup indokolja, és vállalható kockázattal megjátszható. Kioldalazásban meg vagy várunk, vagy exit és nincs görcs.
.
Na ebben a szellemben leirtottam a 30 dow részvényt is, mert hogy szépek ők igazán, de nem fogok részvényezni, amíg nincs meg hozzá a tőke, mert heti 3 alkalomból akkor sincs esélyem megélni, ha nagyon belejövök és istenkirályul nyomom őket nemsokára. Lehet hogy ez nem igaz, de mindenképp zavartak lapozás közben, hogy 30-cal arrébb van a dow hati, mint a russell2000, annyi eszközt kell egyszerre nyitva tartani és figyelni. Specializálódom, hogy jobban menjen a koncentráció. Viszont engedélyeztem magamnak a többi kedvenc határidőm megjátszását is, ha épp azokon van a tökéletes setup. Ha nincs setup, nem csinálunk semmit. Ezt kell megtanulni.
.










Sorrendben: ZG (arany), GBP, YM (Dow), EUR. Az első kettő szimplán király volt, a Dow viszont megint megszivatott az oldalazással, EUR meg túl erős volt egy letöréshez, az elhozott 2 tick nyerőért keményen megdolgoztam. Sokkal jobban jártam volna, ha a Dow helyett a Russell-en játszom meg a kitörést, az EUR helyett meg a GBP-n, úgyhogy jól kell válogatni is. Vagy ha NY szerint 12:00-kor én is abbahagyom a kereskedést, mint a tréderek nagy része. Teljesen leesik a forgalom, a szüttyögés meg mindennél veszélyesebb, ha az ember kitörésre játszik. Nehéz megkülönböztetni a vihar előtti csendet és a hullaszagot.

2007-04-02

Április bolondja

Amíg volt ma valami mozgás, legalább annyit tudtam nyerni rajta, mint a közte lévő pihenőkben elveszteni. De mikor leült a piac szokás szerint ebédidőben, otthagytam a fogam. A tőkém 10%-át. Méltó ünneplése a két éves pályafutásnak. Másfél éves emlékek ugranak be a régi típusú határidőzésemről. Ez is olyasmi volt. Mindig mikor valamelyik irányba megugrott, beszálltam/átszálltam, nehogy már sose legyen igazam. És ilyenkor az van, hogy mégiscsak sose lesz igazam, mert ez az 5 szó nem stratégia. Drágán venni, olcsón adni elég gyors öngyilkosság, ha 5 percenként trendfordítást érez az ember. A kockázat miatt nem tudtam gondolkozni? Fogalmam sincs. Egész nap fogalmam se volt, mit csinálok. Ennyit számít a kockázat. Hogy előre tudja az ember, ilyen napból csak néhányat tud finanszírozni az életben. Aztán jön a szénlapátolás. Ez nagy tét, nehéz mellette higgadtan üldögélni és chartot elemezni. Ez se lenne baj, ha közben nem hinném azt, hogy higgadtan ülök és chartot elemzek.
.
Mondhatjuk, hogy szar napja volt a Dow-nak is, de eddig asszem minden nap nyerő voltam demóban, pedig volt már mindenféle. Az irányváltásoknál sokat veszít az ember, ezért ritkán kell irányváltani. Ehhez kell a nagy kockázattűrés, hogy végül kevés legyen a veszteség. Nemrég még arra gondoltam, holnap is teszek egy próbát, ne adjam fel ilyen könnyen... de nem lehet. Inkább specializálódnom kell olyan szituációkra, amiket nagyon ismerek, és amiket le is tudok írni valahogy szabályokkal. Ez nem nagy találmány, részvényen is ezt csináltam, de a teszt alapján azt hittem, oda-vissza tudom játszani az indexet. A realtime indikátorom is elmehet a sunyiba, ha azt nézem, nem látom a fától az erdőt. Olyan kitörésekbe léptem bele folyton, amik nem léteztek, csak jól illettek volna oda. Szóval mostantól addig papertrade, amíg becsukott szemmel is tudom, mit akarok. Akkor ugyanis hiába izgulok, ha van szabály, végre kell hajtani és kész. Ilyen rugalmas módszert, mint amit eddig gyakoroltam, nem bírok valós kockázattal végigjátaszani. Még papíron is ideges voltam tőle, ld. pénteki post.
.
Ma nincs videó, még az kéne. Itt egy screenshot, az is sok. Azért kicsit kielemzem, ha már van. Az első harmónikában szerencsére nem léptem színre már a legelején, ugye ilyenkor bevárom az első 3-5 percben létrejövő szinkront az index és hati között. Utána egy belső beszűkülésből letörést megshortoltam, mert hogy de szép szűk. Oldalazás közepén hiába szép szűk. Hiba. Kistoppoltam felette. Utána az egész háromszög letört, ezt is shortoltam, és tartottam addig, míg erősen lassulni nem kezdett a hullámzás (pozitív div itt szokott lenni indikátorokon) és ott jó drágán kiszáltam, de legalább nyertem. Megint csinált egy hsz-t, ebből is a letörést shortoltam, nagy bukás lett a vége. Addig korrigált felfele, amíg elérte a tűréshatáromat, és persze megint a tetején dobtam el. Ezután meglongoltam, mert hogy új csúcs, biztos trendfordító. Kiültem egy nagy korrekciót. Elég lett volna a végén a kitörést meglongolni, mert ezt nagyon ismerem, ez tényleg szép trendfordító. Csak így nagy volt a risk. Ezután végre egy jó kis trend, amit végigültem, jól is zártam egy erősebb korrekciónál. Ekkor kis nyerőben voltam még, de ezután órákig csúszott lefelé, és folyton meglongoltam a tetejét, és shortoltam az alját, elbuktam itt a napi sáv többszörösét. A legnyugisabb szakasz a leghalálosabb. Főleg ha az ember folyton akar valamit tőle. Aztán nagyon letört, nyugodtan beleültem egy shortba, hogy akkor ezek szerint elmarad a kitörés, amire egész délután játszottam. Már nem is figyeltem, mikor mégis kitört durván. A tetején abba is beszálltam. Aztán a második körben már pár pontot nyertem is rajta. 15 pozícióból 12 veszteséges. Kb -90 pont egy nap alatt. Nem is tűnik soknak amellett, hogy teszten +100 körül voltak a jó napok. Csak ezekre így nem fog sor kerülni, nem játszhatom el mindenemet.
.
Máris jobb így, hogy ezt tisztáztam.